Ekspert ds. Patentów

polpharma
Jesteśmy największym polskim producentem leków i liderem rynku farmaceutycznego. Działamy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej i zatrudniamy ponad 7000 osób w Polsce i za granicą. Portfolio grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów, w tym leki ratujące życie.
Naszym motto jest hasło „Ludzie pomagają Ludziom”.

Miejsce pracy: Warszawa

OFERUJEMY:

polpharma Stałe
wynagrodzenie
polpharma Umowę
o pracę
polpharma Prywatną opiekę
medyczną
polpharma Szkolenia

polpharma Prezenty
świąteczne
polpharma Kartę
sportową
polpharma Dodatkowe
ubezpieczenie
polpharma Pakiet
relokacyjny

JAK PRACUJEMY I Z KIM PRACUJEMY:

polpharma

OPIS STANOWISKA:

  • Czynne uczestnictwo w pracach rozwojowych nad technologiami opracowywanymi w Działach R&D Grupy Polpharma, poszukiwanie możliwości wczesnego wprowadzania produktów na rynek bez naruszenia praw wyłącznych wynikających z patentów
  • Badanie sytuacji patentowej (czystości oraz zdolności patentowej) technologii rozwijanych w Działach R&D Grupy Polpharma
  • Przygotowywanie raportów z badań patentowych
  • Przygotowywanie opisów zgłoszeń patentowych wynalazków opracowywanych w Działach R&D Grupy Polpharma oraz prowadzenie procedur przed urzędami patentowymi
  • Kontaktowanie się z podmiotami zewnętrznymi, głównie urzędami patentowymi, kancelariami patentowymi oraz niezależnymi ekspertami, w celu realizacji strategii patentowej organizacji

OCZEKIWANIA:

  • Wykształcenie wyższe chemiczne (doświadczenie laboratoryjne w zakresie syntezy chemicznej lub doktorat z chemii będzie dodatkowym atutem)
  • Minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Motywacja do uzyskania uprawnień rzecznika patentowego (posiadanie tytułu polskiego lub europejskiego rzecznika patentowego albo udział w aplikacji rzecznikowskiej lub bycie w trakcie zdobywania uprawnień europejskiego rzecznika patentowego będą dodatkowym atutem)
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (biegła znajomość innych języków obcych będzie dodatkowym atutem)
  • Doskonała umiejętność myślenia analitycznego

polpharma